Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 18 lip 2018, 23:19

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Filmy. Jakie oglądacie? Jakie polecacie?
Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
Reputacja: 0
Temat podobny do "Książki- jakie czytamy? jakie polecamy?", ale w nim piszemy o filmach, serialach, anime, bajkach itp. itd. Możecie do nich dawać reżysera, kto zagrał itd. Filmy mogą być fantasy, s-f i takie podobne.
Serial, który ja polecam wszystkim to "Zagubieni".

Tytuł:
Wojownik
Awatar użytkownika
To ja może z anime polecę tytuł który zapadł mi w pamięci: Code Geass.
Sama nazwa wystarczy żeby głębiej zapoznać się z tytułem. A co do filmów to np Star Trek, ale film kinowy nie stary serial :P

Obrazek

Uwielbiam zapach płonących czarownic o poranku.

Tytuł:
Pisarz
To ja wam polecę klasykę. Nazywa się Tron. w następnym roku ma wyjść nowa wersja. Ale każdy fanatyk powinien obejrzeć tą starą. to pierwszy film, gdzie wykorzystano komputery do "poprawy" grafiki i efektów specjalnych.

[color="SeaGreen"]///[Dragu: Oooo... Tron był świetny. ^^
Również polecam. ;]][/color]

Kurcze... Niewiele jest starych filmów s/f lub fantasy godnych polecenia. wogule niewiele ich jest.... Normalnie można na palcach policzyć...

Tytuł:
Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
To ja może polece wszystkie części filmu "Władca pierścieni". Według mnie to jest dopiero klasyka fantasy. Fajny też jest serial s-f "Kyle XY", ale nie dane mi było obejrzeć go do końca.

Tytuł:
Rycerz
Awatar użytkownika
Polecam tak standardowo Władcę Pierścieni - całą trylogię, później sagę Harre'go Potter'a. Z innej bajki mogę polecić Żonę astronauty (taki sf) i film z mojego dzieciństwa Niekończącą się opowieść :) A ostatnio oglądałem ciekawe widowisko Pierścień Nibelunga. Jak mi się przypomni więcej to napiszę.

Tytuł:
Wojownik
Awatar użytkownika
A ja gorąco polecam filmy w reżyserii Tima Burtona, zwłaszcza "Edward Nożycoręki" i bajkę "Gnijąca panna młoda". Jego filmy mają naprawdę niesamowity charakter ;)

VINCRE! Aut mori..

~pomagam? pochwal mnie :)
~chcesz pomocy? pisz ;)

Tytuł:
Wędrowiec
Awatar użytkownika
Atropos - przyklaskuję nawet uszami!

Chmurz poleca:
Kroniki Riddicka. Zaczynają się od Pitch Black. Bo jak by tu nie kochać kolesia, co to z każdej kabały się jakoś wykaraska?
Kruk - bo uwielbiam adaptacje komiksów
Watchmen - jak wyżej
Imaginarium Doktora Parnassusa - Bo Depp.
I tonę anime:
Ergo Proxy (postapokaliptyczne),
Speed Grapher (tajne stowarzyszenie, fotograf i dziwne moce),
Hellsing Ultimate OVA (wampir w służbie sir Hellsing rozwala nazistowskie oddziały wampirów i wilkołaków),
Bakemonogatari (zakręcone, paranormalne),
Record of Lodoss War (przepiękne fantasy),
TTGL (epicka podróż do gwiazd),
FCCL (dziewczyna wali chłopaka basem w łeb),
Kimi ni Todoke (romansidło),
Wallflower (komedia o mhrocznej Sunako i 4 ciachach),
Gankutsou (Hrabia Monte Christo w klimatach space opery, cudnie faktury zrobili),
Mononoke (egzorcysta łazi i się z demonami rozprawia, przepiękna, nietypowa grafika)...

Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
Uuuu... Depp, Vin Diesel, Watchmen, Hellsing Ultimate, Bakemonogatari, TTGL, FLCL, Kimi ni Todoke, Mononoke i nawet nie wiesz jak punktujesz za powyższe. >w<

To i ja coś polecę. :3
Soul Eater - Opowieść o akademii pod nadzorem boga śmierci. [świetny OST, miodne akcje]
Bleach - Historia nastolatka, którego życie sprowadziło na drogę boga śmierci. xD
Suzumiya Haruhi no Yuutsu - Opowieść o dziewczynie posiadającej moc boga, jednak samej nie będąc o tym świadomą.
Disgaea - zabawne anime utrzymane w tonacji fantasy stworzone na bazie serii gier Disgaea. Laharl, główny bohater jest zły do szpiku kości i za to go lubimy. x3
Clannad - Bardzo wciągający i przejmujący dramat, posiada wątki surrealistyczne i paranormalne.
Angel Beats - Witamy w świecie gdzie wielu ludzi trafia po nieskorej śmierci. Do Ciebie należy wybór czy zbuntujesz się przeciwko Bogu czy wtopisz się w codzienne życie tego świata i znikniesz wypełniwszy swą rolę.
Katanagatari - Opowieść o polowaniu na przeklęte katany. Całość utrzymana w bardzo oryginalnym stylu, mimo prostoty kreski zdecydowanie podnosi standardy dzisiejszych produkcji anime. :)
One Piece - Historia chłopca, który chce odnaleźć legendarny, tytułowy skarb i posiadłszy go zostać królem piratów. Seria ta od dawien dawna trzyma się na pierwszych miejscach list popularności w Japonii. :)
Fairy Tail - epicka opowieść pełna magii i miecza. ;) Seria opowiada o bardzo wybuchowej gildii magów, która ratując miasta od katastrof przy okazji najczęściej w procesie niszczy co najmniej kawałek takowego.
Slayers - Niewyobrażalnie świetna, wciągająca, przezabawna i wręcz legendarna już seria anime fantasy pomimo niedawno powstałego nowego sezonu. :) Lubiłem ją dzieckiem będąc i nadal do niej wracam z uśmiechem. :D
Oczywiście wiadomo, iż na tej liście pojawić się musi Dragon Ball. :D Niby seria nie ma zawiłości, niby polega na ciągłej walce, jednak ma to coś, czego brakuje wieeeeeeeeeeeeeeelu seriom anime. :)
Shuffle! - seria z typu haremówek [tj. Love Hina i Mahou Sensei Negima, których mang przeczytanie bardzo polecam. :)], która prawi o ziemi jako uniwersum łączącym istoty bogów, demonów i ludzi starających się żyć wspólnie. Główny bohater poprzez swoją przeszłość otrzymuje propozycję poślubienia córkę króla demonów lub córkę króla bogów by samemu przeistoczyć się w przedstawiciela rasy którejś z narzeczonych.
Seria w pewnym momencie staje się bardzo psychodeliczna, rzadko spotykany klimat w tak dobrej tonacji. :) Polecam.

Ciąg dalszy zacytuję ze swego postu z innego forum, gdyż to za dużo pracy by ponownie wypisywać to co już jest jak na takiego lenia jak ja. xD
Oczywiście usunąłem już wyżej wspomniane tytuły. :)

"Rurouni Kenshin [alternatywna nazwa: Samurai X. Gorrrrrąco polecam OVA, ładnie się krew leje i to w dobrych miarach - klimat inny niż w całej serii, można obejrzeć niezależnie. ;)],
Ranma 1/2,
Fullmetal Alchemist Brotherhood [bo słyszałem, że jest na bazie mangi a nie takie.. "coś" jak pierwsza seria. ;p],
Inuyasha,
Code Geass,
Azumanga Daioh,
Basilisk,
Busou Renkin,
Claymore,
Cencoroll [1ep anime. ;p],
Comedy [też 1ep. ;p],
Da Capo,
D.Gray-man,
Death Note,
Demonbane [dużo treści Lovecraft'a],
Devil May Cry [Mega OST ma i fajną akcję ^^],
Druaga no To,
Elven Lied,
Erementar Gerad [ew. "Elemental Gerad", nazwa różni się w różnych subbach bo z japońskiego czyta się "erementaru". ;p],
Fate: Stay Night [chyba jedyne z wymienionych, którego nie obejrzałem a wiem, że fajne ;p],
Final Fantasy: Ultimate [dobry klimat mimo wtórności niektórych elementów. ;p Mega ending#1 xD],
Great Teacher Onizuka [;)],
Green Green,
He is My Master,
Ichigo 100%,
Ikkitousen [dla fanów big-boobs ale zawiera również ciekawe walki, zabawne wątki i dużą dawkę historii starożytnych Chin. ;)],
Kamen no Maid Guy,
Kamisama Kazoku [jakiś taki.. oryginalny klimacik ma. ;p],
Kannagi,
Kanon,
Kyouran Kazoku Nikki [rzadko spotykam tak schizowe i szalone anime xD],
Lucky Star [biblia prawdziwego otaku... xD Ma trochę babskich tematów ale jest wiele rozbrajających wątków, proszę nie zniechęcać się pierwszym ep. ;p],
Magical Girl Lyrical Nanoha [możecie się wystraszyć bo: Loli, Magical-girl, Loli i.. Cute-loli.. xD Ale seria warta obejrzenia choćby dla jej trzeciego sezonu gdzie bohaterki są dorosłe i nadchodzi poważniejsza walka. :)],
Metropolis,
Minami-ke [ot tak dla rozluźnienia, humorystyczne acz nieobowiązkowe. ;p],
Neon Genesis Evangelion [ooooj, bez tego ani rusz. ;)],
Noir [mega anime o zabójczyniach, pamiętam jak kiedyś po niemiecku oglądałem. ;)],
Nyan Koi,
Otome Wa Boku Ni Koishiteru [ciekawa seria xD Intrygująca ;p],
Onegai Teacher,
Onegai Twins,
REC [świetne anime. :) Wbrew pozorom nie ma nic wspólnego z kinowym horrorem [REC] ;p],
Saikano [hmm.. Anime zaliczające się do oryginalnych. :)],
School Days [Super anime, polecam również (lub najpierw) mangę, gdyż prawi o innym toku wydarzeń. ;)],
Shangri-la [bardzo zapada w pamięć cały klimat serii ;)],
Summer Wars [film],
Soul Hunter [miodny klasyk ^^],
Suzumiya Haruhi no Yuutsu i Suzumiya Haruhi-chan no Yuutsu [To drugie to prześmieszna parodia Suzumiya Haruhi no Yuutsu. xD],
Tegami Bachi,
Tenjou Tenge [gdy skończyła się seria sięgnąłem po mangę rządny kontynuacji. :3],
The Sacred Blacksmith,
Sayonara Zetsubou Sensei [anime prawiące o codzinnych problemach w wyolbrzymiony sposób xD],
Toshoukan Sensou [fajne anime, genialny ending.. Polecam. ;)],
Trigun [anime, którego wielkim fanem był sam twórca Hellsinga. ;) Nic dodać nic ująć, epic. :D],
Vandread [mechy, realm podobny do TTGL, zabawne acz ciekawe anime. ;)],
Welcome to NHK [oj, tego również nie mogło zabraknąć, witajcie w psychodeli świata zaawansowanego Hikikomori. ;)],
World Destruction [anime, do którego przykładało łapki Square Enix, twórca Final Fantasy (*w*) obok tego nie można przejść obojętnie],
Yaiba [kolejny z pamiętnych klasyków. ^^],
Zero no Tsukaima [polecam, ciekawe anime. ;)],
Zombie Loan [słyszałem wiele opinii, jednak nie ma sensu na nich polegać, gdyż są zbyt rozległe. To trzeba samemu zobaczyć. ;)],
2x2=Shinobuden [anime typu "Takie głupie, że aż śmieszne"... xD Kiedyś jeszcze raz obejrzę. ;p] i to by było chyba na tyle. xD
Poza tym polecam Love Hina i Mahou Sensei Negima ale TYLKO w wersji Mangowej. ;ppp
Higurashi,
Jigoku Shoujo,
Gintama,
Toradora,
KissXSis [mega-zboczone, Uwaga! xD],
Chobits,
Kobato,
Full Metal Panic [świetna komedia romantyczna połączona z mechami, myślałem, że takie połączenie będzie żałosne jednak zaskoczenie było niemałe i pozytywne. :D],
To LOVE-ru,
Sengoku Basara.
Poza wymienionymi obejrzałem wieeeeeeeeeeele innych ale te najbardziej zapadły mi w pamięć. ;p"

Tytuł:
Rycerz
Awatar użytkownika
Hmm... to i ja :D

Hellraiser, pierwsze dwie... może nawet trzy części.
Pi, film po prostu zgniata i dodatkowo ścieżka dźwiękowa Clint'a Mansell'a, nad którą pracował, jedynie sześć lat, o ile dobrze pamiętam ;p
Dziecko Rosemary, nie mogę zdobyć się na jakikolwiek komentarz...
Obcy, jest genialny :D

Ależ mi się ciężko myśli, z samego rana...

Braveheart, chyba mój ulubiony film :)
Patriota, kolejny z Mel'em Gibson'em :)
Trainspotting, bo... bo jest dobry...
Requiem For A Dream...
Rock'n'Rolla
Dzień Świra, geniusz :D

łojezu... później... wieczorem, jeszcze przejrzę moje filmy, to coś dorzucę zapewne, bo teraz nie pamiętam xD

Tytuł:
Igor
Awatar użytkownika
Reputacja: 7
Dobrą Dragu masz pamięć :P Nawet nie wiesz jakie mam teraz oczy jak zobaczyłem, że to wszystko to anime i pochodne. To ja polecę kilka filmów ogólnie uznawanych za dobre a przeze mnie za uwielbiane :P

Gladiator - mój ulubiony film. Esencja wszystkiego co najlepsze ;]
Forrest Gump - film łączący wszystko.
Dracula(1992) - to koniecznie trzeba obejrzeć. Piękny romans oprawiony w mroczne, pełne strachu klimaty.
Imię Róży - urzekający kryminał osadzony w XV w. w klasztorze dominikanów.
Pianista - tego filmu nie trzeba polecać.
Rio Bravo - najlepszy western jaki będziecie mieli okazję oglądać :P
Tenacious D - Kostka Przeznaczenia - dobra komedia z mnóstwem przekleństw w stylu Tenacious D
Truman Show - ten film najlepszy jest za pierwszym razem. Świetnie pomyślana historia chłopaka zamkniętego od narodzin w sztucznym mieście z którego zrobiono reality show, a on nic o tym nie wie.
Życie jest piękne - połowa tego filmu jest wesoła, a druga połowa smutna. Film opowiadający o działalności faszystów we Włoszech oraz obozów w Niemczech.
Weronika postanawia umrzeć - dobry film, ale książka też dobra, polecam oba.
Wiedźmikołaj - nie czytałem tego, ale film im wyszedł znakomicie. Uśmiałem się czasami do łez. Zwłaszcza przy kwestiach Śmierci xD
Skazany na bluesa - tego też nie trzeba polecać.
V jak Vendetta - i tego. Świetna produkcja braci Wachowskich.
Zielona mila - adaptacja powieści Stephena Kinga. Film zdecydowanie poważny, lecz z nutką fantastyki w stylu Kinga
Widzę cię - rozbrajająca komedia ;]
Cienka czerwona linia - jeden z nielicznych lubianych przeze mnie filmów wojennych.

Ogólnie może powiem jakich filmów nie oglądam, to będzie krócej. Nie oglądam zwykle horrorów, chyba, że z klasą w stylu Draculi; większości obyczajówek oraz romansideł i większości sensacyjnych polegających tylko na laniu się typu Rambo, Rocky, Terminator. Poza tym to oglądam chyba wszystko.

"Bez pożegnania nie ma rozstania, jest tylko zmowa milczenia."

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.