Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Dzisiaj jest 22 sie 2017, 18:47

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Laboratorium Bestiarium
Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
Z dwóch osobnych wydziałów powstało jedno wielkie i spójne
Laboratorium Bestiarium!

Panie i Panowie!
Witamy w komnatach laboratoryjnych Bestiarium.
Tutaj urzeczywistnić się mogą marzenia, koszmarne zjawy
(choć nie wiemy po co ktoś mógłby sobie ich życzyć ;D)
i wszelakie twory wyobraźni Waszej oraz Waszych bliskich.

W paru słowach postaramy się wyjaśnić na czym polega praca Naszego Laboratorium.
Otóż, w tym wydziale powołujemy do życia istoty wymyślone przez was od podstaw, lub też modyfikujemy istoty już istniejące - bez względu na to czy prawdziwe, czy też fikcyjne.
Oczekiwany jest opis wyglądu, jednak ciekawym dodatkiem może być historia i zwyczaje (a nawet dieta) istoty - te mogą zainspirować przedstawienie istoty w sposób nawiązujący do treści dodatkowego opisu. Na podstawie tak złożonego zamówienia powstanie nasze zobrazowanie wymyślonego przez Was stworzenia.

Jednakże!
By zlecenie w laboratorium zostało wykonane od autora zamówienia oczekujemy:
1. Przynajmniej 10 wartościowych postów na forum (o tym co rozumiemy przez post "wartościowy" poniżej w spoiler-ramce),
gdy zamawia pierwsze stworzenie.
2. 20 wartościowych postów, gdy zamawia drugie stworzenie.
3. 40 wartościowych postów, gdy zamawia trzecie stworzenie.
4. 80 wartościowych postów, gdy zamawia czwarte stworzenie.
5. Po napisaniu 100 wartościowych postów, można składać kolejne i kolejne zamówienia.

Wielokrotnie byliśmy zasypywani zamówieniami od osób, które przyszły na forum tylko i wyłącznie po rysunek, po czym zadowolone znikały, więc mamy nadzieję, że zrozumiecie. :smile:

Pozdrawiam, Admin i nadzorca Laboratorium, Dragu
Spoiler:
PS: Poprzez wartościowy post rozumiemy taki, który jest rozbudowaną wypowiedzią. Nie będzie zawierał jedynie kilku słów, jak na przykład odpis w forumowej grze lub zabawie, czy też pojedynczego lub kilku obrazków (choć te mogą urozmaicić taki wartościowy post). Takim postem będzie rozwinięty do co najmniej 3-4 zdań tekst wyrażający Waszą opinię na dany temat, czy też artykuł o jakimś stworzeniu, grze, lub na inny temat, który będzie chcieli na Naszym forum wzbogacić. :)
Jeśli mimo powyższego wyjaśnienia potrzebujecie dalszych podpowiedzi odnośnie pisania postów, nie krępujcie się i pytajcie moderatorów oraz administratora forum.

Uwaga! Wszystkie zamówienia i istoty ze starych tematów Laboratorium zostaną przetransformowane w Galerię Laboratorium 2009-2016. :)
Wszystkie nowe prace narysowane na rzecz Laboratorium od pierwszego dnia roku 2017 prezentować będziemy w poniższym temacie (oraz ewentualnie jako dodatek również we wspomnianej galerii).

Tytuł: Re: Laboratorium Bestiarium
Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: 15
Ok, zapodaję Ci opis stwora, ale głównie liczę na Twoją wyobraźnię w kwestii szczegółów jej wyglądu ;). Możesz nawet scenę jakąś walnąć, żeby zobrazować jej... wielkość :D.

SHAR

"Na południu Pomorii stała potężna świątynia, zwana Piramidą Neptusa. Dziś leży na dnie ogromnego krateru, który powstał podczas jednego z wielu trzęsień Kataklizmu. Jest to swoista utopia. Jedyne znane mi miejsce, gdzie świeci jeszcze słońce. Czy jest to nasze prawdziwe słońce? Cóż, mam pewne wątpliwości, ale nie wysnuwam jeszcze żadnych wniosków. W każdym razie, krater ów to rajska ziemia, urodzajna, obfita w zdrową roślinność i zdrową zwierzynę. Przebywając tam, poznałem dwóch mieszkańców tam żyjących: Wesołego Wodzireja Ryzykanta, człowieka sprawiającego wrażenie, jakby przegapił Kataklizm. Oraz Shar. Z Wodzirejem piwko wypiję, ale z Shar raczej się nie polubimy. Nie jest w moim guście..."

Cytuj:
Padł na Was potężny cień ogromnej istoty, która wynurzyła się z leśnych ostępów. Przez chwilę stwór przesłonił słońce. Przez chwilę mieliście wrażenie, że gdyby to coś wydostało się z krateru, mogłoby wywołać kolejny Kataklizm. Przed Wami w całej swej okazałości stanął złoty gad o paszczy upstrzonej igłowatymi kłami, pazurami niczym kosa samej Śmierci oraz wężowym cielsku zakończonym bardzo ruchliwym i bardzo długim ogonem. Nie wiedzieliście czy uciekać, czy zastygnąć w bezruchu. Zresztą... daleko byście nie uszli, a nogi ze zgrozy i tak odmówiły Wam posłuszeństwa...

Shar to relikt z czasów Ery Prawii. Jest aktualnie jedną z największych znanych żyjących istot na świecie. Spotkanie z nią to wyrok śmierci, nie chce się wierzyć, by ktoś byłby w stanie zabić coś tak potężnego. Ten piekielnie szybki i zwinny gad żyje w odizolowanym od reszty świata ekosystemie Piramidy Neptusa. Shar ma odwiecznego wroga, którym jest niepozorny Wodzirej Ryzykant. Człowiek ten zna Shar tak dobrze, że zawsze wychodzi cało z każdego spotkania z nią. A te zdarzają się dosyć często, co ostatecznie zamieniło się w rozrywkę dla Wodzireja. Bez Shar, Wodzirej umarłby z nudów...

3 RULES OF MOUNTAINEERING

Administrator
Awatar użytkownika
[Post z 20 stycznia 2017 01:20]

Dobra. Będę musiał wyodrębnić cechy wyglądu i "zwyczaje" z tego opisu.
Dobrze, że nie walnąłeś jakiejś trzy razy takiej kobyły i nie odstraszasz innych. ;D

Zatem, witam pierwszego gościa nowego Laboratorium Bestiarium.
Rozpoczynamy przygotowania i niebawem przystąpimy do tworzenia.
:megusta:

[Post z 19 lutego 2017 18:01]

Shar, podsumowanie:
- liczysz na moją wyobraźnię w kwestii szczegółów jej wyglądu, można zaszaleć. :D
- mam ukazać w jakiś sposób wielkość stwora - "Jest aktualnie jedną z największych znanych żyjących istot na świecie."
- "piekielnie szybki i zwinny" "złoty gad o paszczy upstrzonej igłowatymi kłami, pazurami niczym kosa samej Śmierci oraz wężowym cielsku zakończonym bardzo ruchliwym i bardzo długim ogonem."
- lokalizacja: Piramida w kraterze po trzęsieniu, tylko tam świeci słońce, ale nie wiadomo czy prawdziwe. Ziemia w kraterze jest urodzajna, pełna fauny i flory. Można tam spotkać i ludzi.

- "Shar ma odwiecznego wroga, którym jest niepozorny Wodzirej Ryzykant. Człowiek ten zna Shar tak dobrze, że zawsze wychodzi cało z każdego spotkania z nią. A te zdarzają się dosyć często, co ostatecznie zamieniło się w rozrywkę dla Wodzireja. Bez Shar, Wodzirej umarłby z nudów..."

Niebawem zacznę pracę nad wizualizacją tego stwora. ;)

Paladyn
Awatar użytkownika
Powodzonka w takim razie :D

Dragu:
Jednak trwało to trochę, ale rysunek już prawie skończony.
Do weekendu powinienem mieć go w komplecie.
Zatem ewentualne kolejne zamówienia można już składać. :)

Administrator
Awatar użytkownika
Moi drodzy, oto Shar (zaleca się otwarcie obrazka na nowej karcie, żeby zobaczyć szczegóły).
Dragon, długo musiałeś czekać, więc starałem się go dopracować na tyle, na ile czas wolny mi pozwolił.
Mam nadzieję, że nie przegiąłem z wielkością bestii. :D

Obrazek

Paladyn
Awatar użytkownika
Nie no stary.... MEGA!!! :D

Nie przegiąłeś z wielkością bestii... coś mi się wydaje, że chyba nie da się tego przegiąć. No chyba, że narysowałbyś obok taką małą planetkę :D/

Tak więc, jest super :D

Administrator
Awatar użytkownika
Zatem bardzo, ale to bardzo się cieszę, że się udało i starania na marne nie poszły. :)
No i zapraszam do składania kolejnych zleceń, nie muszą być tak szczegółowe.
Mogą nawet zawierać sam opis wyglądu jak za starych czasów wiele z już stworzonych w Laboratorium bestii. :)

Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
Reputacja: 35
No, no jestem pod wrażeniem, serio :D Myślę, że jakbyś sobie zainwestował w promarkery na przykład i ogarnął to, wtedy byłoby przeepicko :D

Administrator
Awatar użytkownika
Niedługo będę to Copicami malował, spokojnie. :D
A masz może jakieś zlecenie? ;D Choćby na poczekaniu wymyślone. :p

Paladyn
Awatar użytkownika
Ty, a chcesz coś trudnego? :D

Znaczy, wydaje mi się, że to by było trudne :D.

Dobra, masz:

To będzie Duch Natury :). Duży stwór humanoidalny składający się z różnych wiecznie ruszających się zwierząt i roślin :D. Jedno ramię składa się z żab, drugie z pnączy. Z brzucha wystaje mu paszcza potężnego jaszczura, po obu stronach głowy, niczym szalik, kołyszą się dwie wilcze głowy. Sama głowa - humanoidalna, przypominająca zdrewniałą maskę (coś jak morda Groota xD) z gałęziowatymi sterczącymi "włosami". Na korpusie między wilczymi głowami, a paszczą jaszczura na brzuchu biegają sobie zające, wiewiórki, łasice i inne takie. Nie mam pomysłu co do nóg, więc jak go narysujesz wychodzącego z jakiegoś wykrotu leśnego, to będzie git. Wokół całej postaci latają ptaszyska wszelkiej maści :D.

To jest potworek, którego wymyśliłem przy okazji tworzenia scenariusza do gry, chcę zobaczyć jakbyś go zwizualizował.

PS.. Wiem, znienawidzisz mnie XDDDD.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]