Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 17 lip 2018, 16:47

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
Panie i Panowie!
Serdecznie witam Was wszystkich na Arenie dworu Bestiarium!
Każdy może wziąć udział w zawodach, każdy może wybrać swojego reprezentanta!

Jedyne zasady są następujące:
1. Walki może komentować każdy odwiedzający, nie tylko uczestnicy igrzysk.
Właściciele bestii mogą w trakcie walki wydawać im rozkazy (często zastosują się do nich), wrzeszczeć na nie, chwalić, wspierać i podburzać do agresji, ucieczki oraz walki - wszystko to wpłynie na ich zachowanie podczas walki. Bestie wspierane będą bronić się i walczyć zaciekle, gdy bestie zaniedbane będą słabsze mentalnie. Bestie hartowane poprzez nagany również będą przedstawiały silną postawę.
2. By wziąć udział w walkach, wystarczy zgłosić się w tym temacie podając swoje Miano oraz wybraną (jedną) bestię z listy.
3. Na zasadzie systemu turniejowego, każde zwycięstwo przenosi uczestnika i jego bestię do kolejnej rundy.
Przegrana oznacza koniec udziału w turnieju!
4. Aby turniej został rozpoczęty, do udziału musi zgłosić się parzysta liczba uczestników.
5. Rozkazy do walki, które pokierują bestie, proszę przekazywać aktualnemu Mistrzowi Areny!

Zatem, przejdźmy do treści gry...
Przed każdą walką dwoje wywołanych zawodników przesyła M(istrzowi)A(reny) Rozkazy Walki, czyli ciąg dziewięciu cyfr składających się tylko z jedynek, dwójek i trójek.
Zasady przypominają grę w marynarza: 1 wygrywa z 2, 2 wygrywa z 3, 3 wygrywa z 1, kto zada więcej celnych ciosów wygrywa walkę.
W przypadku remisu walka odbędzie się ponownie, po wysłaniu MA nowych Rozkazów Walki, tym razem z pięcioma cyframi.
Rozkazy Walki zostaną przedstawione publicznie dopiero wraz z wynikiem walki.

Przykładowe zgłoszenie udziału:
Miano: Dragu
Bestia: Młody zielony Smok
+
Rozkazy walki: 131232112 (Te przesłać należy tylko do MA poprzez Prywatną Wiadomość.)

Lista istot:
Aktualnie jako swojego reprezentanta można wybrać każdą bestię z wydziału Mutacyjnego oraz Ewolucyjnego Laboratorium naszego dworu. :)

Dodatkowe informacje:
1. Nieparzysta liczba uczestników przy eliminacjach oznacza wylosowanie jednego Władcy, który walkowerem przechodzi do drugiej rundy.
2. Zapisywać można się cały czas! Jeśli po zakończeniu eliminacji dotrze więcej niż jedna postać odbędzie się druga runda eliminacji.
3. Jeżeli w pół-finałach lub w finale zostanie nieparzysta liczba postaci, ostatnia walka odbędzie się na zasadzie każdy z każdym, z udziałem trzech bestii, z której zwycięsko wyjdzie tylko jedna.
4. Nagrody przewidziane w tym turnieju są płynne - gramy głównie dla dobrej zabawy, ale jeśli jakieś by się pojawiły, zostanie to ogłoszone na bieżąco. Poza tym, nagrody mogą pojawić się jedynie, jeśli liczba zawodników to 8+.
5. W przypadku walki z bestią wodną połowa areny zostanie obniżona o kilka metrów by udostępnić dostęp do kanalików wodnych.

Życzę szczęścia!

BONUS
Tryb dodatkowy na wypadek, gdyby liczba chętnych do walki
nie przekroczyła dwóch osób:

[BB Spoiler]
Kod:
[align=center][B]Tryb Challenger[/B]:
Każdy gracz może wybrać dowolną istotę/postać z dowolnego świata
i oczekiwać na luźne wyzwania od innych użytkowników forum zostając aktualnym Śmiałkiem.
Taka walka zostanie poprowadzona przez MG Areny w formie pojedynczej walki turniejowej.
Jeśli Śmiałek przegra z tytułowym Challengerem (użytkownikiem wyzywającym go na pojedynek),
to ów Challenger zostanie nowym Śmiałkiem-Championem czekającym na nowe wyzwania.
Co pięć zwycięstw z rzędu Śmiałek otrzyma nowy tytuł,
najczęściej charakterystyczny dla danego użytkownika.[/align]
[/BB Spoiler]

Tytuł:
Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
Reputacja: 0
///[Dragu: Oto Kolgrima rozkmina o Arenie w klimacie Dragon Balla - lektura dla użytkowników zainteresowanych grą w świecie serii Dragon Ball.]

[BB Spoiler][color="White"][BB Spoiler][color="White"]Póki nowi się nie zgłoszą to nie będzie nowych walk. :P
Chyba, że chcecie walki z DB/DBZ, to się zgłaszać i wybierać postaci z uniwersum.
Postaci dopasuję poziomem siły jedna do drugiej podczas walki. Czyli jak jeden weźmie Kuririna, a drugi Goku, to sprowadzę obie postaci do dzieciństwa, gdzie mieli jeszcze wyrównane szanse. ;)

Kolgrim:
Arena jeszcze żyje? Bo chętnie bym się nią zajął, jako administrator walk z DB.

Powiedzmy, że turniej odbyłby się z małą zmianą. Każdy będzie mógł wybrać dowolną z ras, a po wyborze, dostałby właściwe dla siebie umiejętności (ode mnie - Dragon jest nieobecny -.-). Jednak za nim przejdziemy do szczegółów - jest ktoś chętny na turniej DB? :P

Dragu:
Jestem za, bo sam na administrację chwilowo czasu nie mam. :p
Nawet w tym momencie piszę prezentację o Dżordżu Łoszingtonie. ;p
I jestem chętny do udziału. :)

Potępiony:
Spoko, zgłaszam się :D Tylko ogarnij ten 1 post bo sporo linków jest złych.

Dragu:
Luz, przygotuję nowy. :P
Tylko ten przekleję do "Pierwszego Turnieju". ;p

Kolgrim, zaczynamy od pierwszego Tenkaichi Budokai i związanych z nim postaci?

Kolgrim:
Możemy :)

Tylko postacie - albo zagracie kimś całkowicie nowym (na przykład sobą :D), albo kimś z uniwersum DB.

Dragu:
Czyli z tego co pamiętam, to w turnieju znaleźli się:
Yamcha,
Jackie Shun,
Son Goku >w<
Kuririn,
Guilian, czy jak mu było,
Bakteriuch,
Namas,
Violet, czy jak jej było. xD

Kolgrim:
Tak było. Przynajmniej ta ósemka dotarła do ćwierćfinałów...

Ale wiesz, w tym turnieju nie używano właściwie technik. Proponowałbym od razu trzeci turniej, gdzie był również Piccolo.

Az (Potępiony):
A czyli na razie robimy tu DB? xD

Kolgrim:
Możemy i normalną arenę.

Az:
Mi to tito, więc dostosuję się do większości ;]

Dragu:
Możemy też zrobić Bestia vs postać z DB. W końcu Goku i inni też walczyli z dzikimi zwierzętami nie raz. ;)

Az:
Bo ja wiem czy to ma sens? Zwykle wygrywali w ćwierć odcinka więc meeeeeeeeeeeeeega krótko xD

Dragu:
Jak tam chcecie. :P
Kol, co z tego, że technik nie było za dużo? I tak był świetny ten turniej, tego nie można zanegować. ;p

Kolgrim:
Dobra, i tak zależy od graczy jak będą chcieli. A na razie jesteś Ty i Az. Ktoś jeszcze kce?

Brex:
Ja może bym chciał, jakbym ogarnął te wszystkie zasady. Jutro poczytam i wtedy powiem, ale na pierwszy rzut oka zapowiada się interesująco. :)

Kolgrim:
To dobra, może chociaż zrobimy walkę pokazową? Albo taką, by zabić zielonookiego potwora zwanego nudą? Co Ty na to Az? :P

Az:
Szemu ni? Ale to jak w końcu?:P

Kolgrim:
Ja jestem za areną DB. Zasady, techniki i inne duperele mamy. Teraz tylko zostaje nam limit mocy, oraz wybieranie sobie rasy, technik, oraz rozdysponować moc...

Można też normalną arenę, ale potrzebna byłaby osoba trzecia, która byłaby administratorem (patrz - stare walki na arenie, które organizował D)... Chyba, że szybko skrobnę mechanikę do normalnej areny. To góra pół godziny roboty :D

Dragu:
Proponuj. To i tak zapożyczony mechanizm.[/color]
[/BB Spoiler]Kolgrim:
No to na razie takie cosik mi wpadło do głowy...

Na początku wojownik z areny ma do rozdysponowania 7 punktów statystyk między to oto tutaj, co widzimy (bazowa statystyka jest równa 1, czyli nie zaczynamy od zera)...

Następnie wybieramy rasę. Czegokolwiek byśmy nie wybrali, dostajemy 5 punktów statystyk do rozdysponowania.

I na końcu klasa - kolejne 5 punktów statystyk. To Wy tworzycie rasy i klasy, więc to Wy wybieracie to, co one dają.

Siła (zwiększa zadawane obrażenia o 1 na poziom)
Szybkość (każdy punkt dodaje punkt akcji podczas tury)
Wytrzymałość (każdy punkt dodaje 5 punktów życia i 1 punkt obrony)

Wszystko się przekłada na takie coś:

Obrażenia - są zależne od siły, jak i mocy przedmiotu, jaki dzierży postać, jego umiejętności.
Obrona - punkty obrony, jakie daje nam nasza wytrzymałość, zbroja, umiejętności...
Punkty akcji - są to przyznawane punkty akcji w każdej rundzie (zależne od szybkości i umiejętności wojownika).
Punkty krytyczne - gdy gracz nie wykorzystuje wszystkich punktów akcji na turę, niewykorzystane punkty przechodzą do puli Punktów Krytycznych. Gracz może nimi wzmocnić kolejny atak, bądź obronę (siła ataku/obrony to 1 za 1 punkt krytyczny).
Punkty życia - zależą od ilości wytrzymałości bohatera.

Ekwipunek - każda broń daje nam połowę punktu akcji na każdy punkt obrażeń (przy maksymalnej ilości 10 punktów mocy obrażeń broni). Na przykład - Lodowy Topór Zniewieściałości daje nam 7 obrażeń, oraz cztery punkty akcji (zaokrąglamy w górę).
Każda zbroja redukuje ilość punktów akcji. Czyli Obsydianowo-Tytanowa Mechaniczna Zbroja Rękawicy Tytana, która daje aż 10 punktów obrony, zabiera 10 punktów akcji.
Co do talizmanów, medialionów, pierścieni, itp - nie ma ich. Jest broń i ogólnie ujęta zbroja.
Broń i Zbroje też tworzycie Wy. Oczywiście, są pewne ograniczenia - maksymalna ilość punktów mocy broni/zbroi jest równa 10.

Umiejętności - jeszcze ich nie ma... Jakieś propozycje? :P

Dragu:
Obkmiń to i doprowadź do perfekcji, albo użyj starego systemu na DB. :P

Kolgrim:
Hm. To powinienem coś jeszcze wymyślić... Ale macie jakieś obiekcje, albo... coś? :P

Chyba nic... Coś mi już świta, jak to powinno być, ale wszystkie jest jeszcze w fazie testów (ustawiam jak najlepszy balans umiejętności, by było w miarę równo).

Az - do czasu stworzenia nowego systemu możemy walnąć sobie rundkę w DB.
Myślę, że 10.000 jednostek mocy do rozdysponowania między statystyki byłoby wystarczające (czyli dorzucamy do Siły, Wytrzymałości i Siły Woli). Do tego dobieramy sobie po 5 umiejętności z tych, które zapodałem w tym temacie (tylko żeby się zgadzały z rasą postaci).

[BB Spoiler][color="White"]Az (Potępiony):
Noo dobra, wystarczy wybrać rasę i dopisać umiejętności i rozdziałkę jednostek?

Kolgrim:
Pewnie :)
Bo przecież sesja to to nie jest, ale jak chcesz, to se opisz tego swojego mini-killera... Jak będziesz gotów, to daj znać w tym temacie (ale nie wrzucaj tu swojej postaci! Chcę, byśmy byli "zaskoczeni" jak to często w DB bywało :D). Potem zrobię szybko temat, w którym będziemy się bić :)

Dobra, ja jestem gotowy, Az :P

Oto moja wojowniczka:

Obrazek

Wbrew pozorom, jest ona człowiekiem bez żadnej domieszki krwi innych ras. :P

Az:
Jestem gotów, nie chce mi się opisywać go bo nawet nie mam pojęcia jak mógłby wyglądać xD

Kolgrim:
Aha... To daj mi pięć minutek... :P

Dragu:
Coś mi się wydaje, że to co zacząłeś nie dotyczy już Areny Bestiarium, tylko Twojej sesji z DBZ.
Zdecyduj się na jedno. xD

Kolgrim:
Oj, Dragu, po prostu próbuję urealnić ten pojedynek :P
Zresztą i tak chodzi o zabawę. Mi się to podobać :P

Az:
A poza tym, to tylko pokazówka jest :D Takie przypomnienie i wprowadzenie dla nowych :D
[/color][/BB Spoiler][/color][/BB Spoiler]

Tytuł:
Arcylisz
Awatar użytkownika
Reputacja: 14
Ktoś się tym zajmuje/zająłby się? Bo pomysł na zabawę jest świetny. :)

Metaldragon:
Kolgrim ostatnio chyba szukał kogoś, żeby powalczył z nim na Arenie DB, jak się tu przywlecze, to podpytaj go.

Dragu:
Ja mogę poprowadzić turniej jak skończę sesję, jeśli chcecie.
Tylko jaki byście preferowali klimat?

Slayzee:
Hm, tu będzie pasować wszystko; zarówno postapokalipsa, jak i dark fantasy czy steampunk. Osobiście preferowałbym czyste fantasy, coś w stylu pierwszego Fable.

Metaldragon:
Postapokalipsa*, Slayz *zgrzyta zębami po usłyszeniu tego słowa*.

Ja również najchętniej bym zagrał w czyste fantasy.

Dragu:
A chcecie walkę bestii, tak jak w pierwotnym zamyśle, czy z jakimiś udziwnieniami? :p

Metaldragon:
Walka bestii będzie najlepsza, choć jak tak myślę, to można zrobić coś takiego, że każdy tworzy postać z dowolnej rasy fantastycznej jakby to była sesja RPG i potem się naparzamy w systemie tych cyferek. :P

Dragu:
To chętni niech się zgłaszają i proponujcie swoje propozycje. Może być i taka jak zaproponował MD.

Slayzee:
To co proponuje MD nie jest głupie, ale może najpierw pozostańmy przy bestiach. Lista dostępnych się nie zmieniła?

Dragu:
Możecie wybierać spośród wszystkich stworzeń w obu Laboratoriach.

Kolgrim:
Hooolyyyy shit. Its alive. :D Sie zastanawiam czywziac udzial... moze za dwa mesiace. Ale moge prowadzic nadzor walk, tylkoniewymagajcie ode mnie dluzszych postow, dopoki nie dokupie sobise klawiatury. :)

Tytuł:
Arcylisz
Awatar użytkownika
Reputacja: 14
Dobra. To nazywam się Slayzee (A jak!), a moją bestią jest Schleimgeist czy jak mu tam... O, ten tutaj. :)

Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
A zaufacie mojej uczciwości?
Bo też wziąłbym udział, a numery do wszystkich walk z góry wysłałbym komuś przed całym turniejem na dowód. :)

Tytuł:
Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: 7
Jesteś adminem i jeszcze się pytasz? :p Ja tam Ci ufam, ale jak chcesz, to wyślij komuś te numery.

Dobra, to ja nazwę się MD (skrót od Metalurgicznego Diabła, muehehe), a mój stwór to Człowiek-Kryształ! :D

Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
No to mamy już trzech treserów bestyj! :D
Kto następny? Zgłaszajcie się, bo jedyne czego od Was będzie się wymagało to podanie paru losowych szeregów cyfr od 1 do 3 i nic więcej. :D
Później będziecie sobie oglądać walkę i rzucać rozkazy swoim bestiom, jakie ataki mają wykonywać. :D A czy im się to uda, czy nie, zależy od właśnie tych cyferek, które podacie przed walką. :)

Panie i Panowie, uprościłem i skróciłem zasady. :) Wersję aktualną znajdziecie w pierwszym poście. ;)

A może ktoś jeszcze się zgłosi? Bo na trzech to nie ma co turnieju robić, a zapewniam, że udział nie będzie Was kosztował żadnego wysiłku! :)

Tytuł:
Zegarmistrz
Awatar użytkownika
Reputacja: 10
To ja też się zgłaszam :D
Miano: Draghan :D
Bestia: Gryfon Hybrydowy [eng. Hybrid Griphon] (opis tutaj) :)

I nie ma co gadać, ja Ci ufam w 98%, Dragu ;)

Tytuł:
Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
Reputacja: 0
Nadal się zgłaszam jako nadzorca walk. :P

Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
To ja zgłaszam się na gracza, Kolgrim nadzorca, Draghan gracz, kto jeszcze gra? MD i Slayzee nadal są chętni? To byśmy mieli już czterech graczy. :D
8 byłoby już cudownie. :D

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.