Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 18 sty 2018, 10:53

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Baldur's Gate 2: Cienie Amn
Igor
Awatar użytkownika
Reputacja: 7
Baldur's Gate 2: Cienie Amn jest kontynuacją przygód naszego bohatera z poprzedniej części. Wyprodukowana została w 2000 roku przez tego samego producenta – BioWare. Wprowadziła wiele zmian względem pierwszej odsłony gry.

Zaczynamy ją dość nietypowo, bo w trakcie pobytu w więzieniu. I tutaj na samym początku znów wita nas niesamowicie klimatyczny głos Piotra Fronczewskiego. Po krótkim wprowadzeniu mamy za zadanie uciec z podziemi. I jak na grę zrobioną na podstawie systemu DnD przystało, będziemy robili to ładnych kilka godzin drążąc tunele i wypełniając misje poboczne.

Grafika w grze praktycznie się nie zmieniła. Dalej mamy sztywny, izometryczny rzut i interfejs w tym samym miejscu. Jednak brak tej zmiany przypomina nam, że dalej mamy do czynienia z tą samą grą oraz klimatem podróży, ciemnych zaułków, lochów i tętniącego życia. Muzyka również zachwyca swym dopasowaniem i odgrywa znaczącą rolę w rozgrywce. Mechanika oraz tworzenie postaci zostały nieznacznie zmienione. Dodane zostały nowe profesje, rasa, umiejętności oraz osprzęt. W grze dostępnych jest wiele rodzajów broni magicznej oraz legendarnych pancerzy. O pieniądze nie ma co się martwić, gdyż dostajemy ich dostatecznie, aby od czasu do czasu zakupić mową maszynkę do mielenia mięsa. A mielić będzie co, bo i w tej odsłonie przyjdzie nam spędzić długie godziny w podziemiach na potyczkach z różnymi stworzeniami.

Twórcy nigdy nie dają nam się nudzić, bo gdy wypełnimy jedną misję i udaje nam się odpocząć w karczmie to natychmiast, celowo, bądź przez przypadek, zostajemy wplątani w jakiś bieg wydarzeń. Zadań jest mnóstwo, czają się na każdym kroku, a ilość nie przeszkodziła w jakości, gdyż są bardzo rozbudowane, przemyślane i przyjemnie się je wykonuje. Często poplątane są pomiędzy rozdziałami tak, że nie wiadomo kiedy które się zakończy.

Fabuła jest bardzo długa, niemniej ciekawa i oryginalna. Czas przeznaczony na przejście gry wynosi około 250h, co jest niewątpliwie jednym z wyższych wyników w tego typu rozgrywkach. Przyjdzie nam tutaj spotkać dużą liczbę potężnych stworzeń świata nocy i nie chodzi mi tutaj jedynie o wampiry. Co więcej, gra tworzy nam możliwość zejścia i eksploracji świata Podmroku, który pewnie dla wielu, jak i dla mnie, jest jednym z najciekawszych aspektów świata Forgotten Realms. Często przyjdzie nam również rozwiązywać zadania w jakże przyjemnym miejscu, a mianowicie na cmentarzu. Jest to wielka dzielnica głównego miasta, w którym spędzimy znaczną część gry. Każda z dzielnic pełni swą odrębną, ważną rolę i w każdej czekają na nas do wypełnienia dłuugie i mordercze zadania.

Gra jest obowiązkowym tytułem dla każdego fana RPG i cRPG. W każdym calu jest bez wad i wciąga bezlitośnie. Jest znakomicie różnorodna, posiada nietypowy mroczny klimacik, któremu siłę nadaje grafika oraz dźwięk. Wszystko ma swoje miejsce, niczego nie jest za dużo. Lecz aby samemu się przekonać trzeba spróbować. Na pewno nikt z was tego nie pożałuje.

Ocena: 10/10

"Bez pożegnania nie ma rozstania, jest tylko zmowa milczenia."

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.