Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 16 lip 2018, 07:55

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: 15
Obrazek

[SIZE="6"]PINGUS[/SIZE]

Obrazek

[SIZE="2"]Grafik specjalnie na Arktykę poleciał, żeby móc odrysować te przepiękne góry lodowe...[/SIZE]

I oto kolejny, czwarty już, odcinek cyklu „Friłerki, Czyli Fun Za Darmochę!”. Co tym razem dla was przygotowałem? Dzięki jakiej mini-gierce spędziłem miło czas? Dziś pod mój celny ostrzał wpadła gra stworzona przez Ingo Ruhnke.
Pamiętacie Lemmingi? Ja osobiście mam miłe wspomnienia, gdy za dzieciaka jeszcze zagrywałem się w Lemmingi i z uśmiechem na ustach pomagałem im dotrzeć do „domciu”. Pingus opiera się na tej samej mechanice, co wspomniane Lemmingi. Tylko, zamiast wesołych futrzaków mamy wesołe pingwinki przemierzające mroźną wyspę pełną śniegu i lodu. Naszym zadaniem oczywiście jest bezpieczne doprowadzenie żądanej liczby pingwinów z miejsca zrzutu do wyjścia.

Obrazek

[SIZE="2"]Tak naprawdę pingwinki nie lubią pływać... ale skakać jak najbardziej![/SIZE]

A jakie niebezpieczeństwa czają się na nasze małe zwierzaczki? Na przykład wysoka przepaść, pingwiny mogą spaść na niżej położoną półkę skalną i się o nią roztrzaskać albo do morza w którym się utopią. To są malutkie pingwinki, które jeszcze pływać nie potrafią. Innym niebezpieczeństwem jest zablokowanie w miejscu z którego nie mogą się wydostać, wtedy pozostaje już tylko samobójstwo poprzez odpalenie bomby. Nieloty nauczyły się tego od arabskich emigrantów... :)

Obrazek

[SIZE="2"]Pingwiny, obrażone za to, że nielotami ich zrobiono, pobudowały sobie Pingwinokoptery...[/SIZE]

Na szczęście możemy „nauczyć” je różnych zawodów, takich jak spadochroniarz, górnik, kopacz, budowniczy mostów, skoczek... i mnóstwo innych, dzięki czemu są w stanie one przejść każdy etap stworzony przez twórców.
Gra ma bardzo ładną oprawę audiowizualną. Grafika, jak na freeware, stoi na dobrym poziomie. Mapa okraszona jest często różnymi detalami, np. na pewnym poziomie stoi sobie wykuty w skale pomnik pingwina w innym zaś, bałwan szczerzy guziki :D. Muzyka łatwo wpada w ucho i umila rozgrywkę, mamy kilka różnych, ciekawie zaaranżowanych, utworów.

Obrazek

[SIZE="2"]Straszno nawet... w takim halloweenowym kosmosie...[/SIZE]

W programie został nam dany edytor map, w którym sami możemy się pobawić w tworzenie plansz oraz kilka dodatkowych poziomów, które dla odmiany są przybrane w inne szaty graficzne, np. sceneria Halloween albo pustynia.
Pingus daje nam naprawdę dużo funu i frajdy, to doskonały program na miłe spędzenie wolnego czasu z dziećmi i wspólną zabawę...
UWAGA! Ze względu na problemy z tworzeniem screenów tego programu, zostały użyte obrazy pobrane z Google Grafika, czyli autor tekstu nie jest autorem screenów.

AUTOR: DRAGONEON

Poprzedni Odcinek: "Friłerki, Czyli Fun Za Darmochę!" #3. Pomaluj Mi Świat... - Splodem Down

3 RULES OF MOUNTAINEERING

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.