Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 19 lip 2018, 16:34

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Arcylisz
Awatar użytkownika
Reputacja: 14
Hm, zaciekawiłem się tym Homm 7 i co nieco poszperałem w sieci. Tutaj znalazłem gameplay. Oczywiście nie wiadomo na ile jest to skończona wersja gry, poprawek jeszcze będzie pewnie mnóstwo, ale wygląda to nieźle. Podobnie do szóstki, ale jednak i coś z piątki w sobie ma. Miasta są co prawda 2D, ale wyglądają naprawdę dobrze. Nie jak jakieś kiczowate g*wno z szóstki, bardziej przywodzi na myśl klasyczny wygląd z trójki.
Bardzo mnie ciekawią szczegóły mechaniki, ale na to jeszcze poczekam, wszystko się może zmienić.
Tutaj twórcy zamieszczają pewne informacje o nadchodzącej grze. Są wybrakowane, ale na razie wystarczające. Frakcje, które się pojawią, to: Przystań (standardowo), Akademia (jak już wspomniałeś. Cieszy mnie, że będzie, bo to zdecydowanie moja ulubiona frakcja), Twierdza (bez niespodzianki), Nekropolia (Też obowiązkowo. Moja frakcja nr 2 na osobistej top-liście :D), jedna z tych: Elfy albo krasnoludy i jedna niewiadoma. Co do elfów i krasnoludów - głosowanie w toku. Więc jeśli macie na ten temat zdanie, głosujcie! Ja osobiście nie wiem za kim będę. Obie frakcje są klimatyczne i miodzio. Może krasnoludy, bo miały własną frakcję tylko w piątce, dać im szansę trzeba. :D Co do niewiadomej - mam nadzieję, że będzie to inferno. HoMM bez inferna to jak pierogi bez nadzienia.
I po kliknięciu w ikonę frakcji u góry widać pewne informacje na jej temat. A zatem widzę, że niestety będzie obowiązywał podział na podstawowe, elitarne, i na czempionów. Trochę szkoda, ale i tak jestem dobrej myśli. I widać już pierwsze jednostki! :D Nie wszystkie jeszcze wymyślono, ale kilka jest. Ciekawi mnie, jak zostanie zrobiona Akademia. Widać tam dżinna, tytana, ale jest też jakiś "cabir" wyglądający na małego smoczka i magiczny ptak. Dobrze to wygląda. :) Nie ma jeszcze odnośników do Nekropolii i Twierdzy, szkoda.

PS. Głos oddany na krasnoludy. Niestety, mają tylko 34% głosów. Ach, szlag by te elfy. :D
PSPS. Podsumowując, wygląda o wiele lepiej niż szósta część, zapowiada się gra godna nosić miano HoMM. Tak myślę, obym się nie zawiódł. xD Kurde, to jest teraz jedyna gra, na którą czekam. Niecierpliwie! :D

Tytuł:
Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: 7
HoMM III moją miłością zawsze i wszędzie. Jedynkę i dwójkę, zdaje się, gdzieś miałem na płytach, piątka mi się strasznie wieszała i dałem sobie spokój. xD

A propos Disciples II. Grałem kiedyś u kuzyna, potwierdzam, bardzo fajne.

Tytuł: Re: [Heroes of Might and Magic] Co sądzisz o całej serii?
Rycerz
Reputacja: 10
Twórcy ujawniają coraz więcej szczegółów dotyczących "siódemki". Co o niej sądzicie?

Ja miałem wcześniej zamiar zagrać i spróbować, ale wygląda na to, że szykuje się tylko (lub 'aż', zależy dla kogo) usprawniona i zmodyfikowana wersja szóstki. Jestem trochę zawiedziony, mimo to, że premiera dopiero nadchodzi. Dlaczego? Ano dlatego, że niczego oryginalnego ta gra nie przedstawia. Żadnego świeżego pomysłu, zerowa oryginalność jeśli chodzi o projekt oprawy graficznej (zaznaczam, nie chodzi mi o jakość, lecz o design), wszystko to tylko rozwinięcie poprzednich pomysłów. Tak, wiem, że to właśnie może być powodem, dla którego polubicie 'siódemkę', ale mnie tym nie kupili. Wątpię, by ktokolwiek, kto wcześniej nie przekonał się do tej serii, nawrócił się przy okazji premiery nowej części. Tak, wiem, jeszcze premiery było, to nic nie wiadomo. Jednak to, co ja właśnie napisałem, da się wywnioskować tylko i wyłącznie z udostępnianych już przez twórców gameplay'ów, zapowiedzi, trailerów, wywiadów, itp. Cóż. Nie ma jeszcze nic takiego, co by podobało się wszystkim. :D Aaaale, kto wie, może zdarzy się cud. Po premierze na pewno dokładniej obadam sprawę, poczytam recenzje, obejrzę gameplaye... zobaczymy.

Jestem ciekaw Waszego zdania, hirołsowe maniaki. :D

Arcylisz
Awatar użytkownika
Gdy usłyszałem, że wychodzi "siódemka", nie mogłem usiedzieć w miejscu, ale teraz emocje opadły. :P I... cóż. Widzę coraz więcej wad, ale i tak mam nadzieję, że się nie zawiodę tak, jak przy "szóstce". Bo cóż mi pozostaje. :P Zobaczymy za jakiś czas. Ale nie wróżą dobrze np. znowu - podział na podstawowe, elitarne i legendarne jednostki czy kwadraty zamiast heksów, ale z drugiej strony ma być więcej surowców i ma wrócić wybierania umiejętności i zdolności z wylosowanych. Ale to jest problem tej serii - nie powinno się w niej zbyt wiele zmieniać, "czwórka" i "szóstka" to dobitnie pokazały. Z kolei jak się nic nie pozmienia, to też niedobrze, bo to stagnacja... uch.
Pożyjemy, zobaczymy, ale bądźmy optymistami. ;)

Zegarmistrz
Awatar użytkownika
Mi się piątka podobała. :D Taka nowsza (lepsza, gorsza...? Nie. Nowsza.) wersja świetnej trójeczki.
Szóstki jeszcze (!) nie ograłem, ale pooglądałem gameplay'e... I hmmm... Bardzo podobnie wygląda (nie chodzi mi tylko i wyłącznie o design) do piątki. Tylko te zasoby... D: Jak można było orżnąć stary zestaw? D: Na poczet czego? Kasy im nie starczyło, żeby zostawić ich tyle, ile było? xD

Ale mam ochotę, więc pewnie niedługo i szóstkę ogram trochę. :D A potem popaczę na siódemkę. :D

A co do całej serii i jej kierunku rozwoju - nic więcej ponad to, co napisał Slayzee, napisać nie wypada - bo to prawda, sama prawda i czysta prawda. Pozmieniają? Źle. Zostawią? Niedobrze. I weź tu się podejmij takiego projektu. ;]
Ale mogliby (właściciele marki - nie wiem, kto teraz to dzierży... Ubi?) zrobić ankietę, jak powinna wyglądać kolejna część. I to zrealizować. I tyle. Hit murowany. xD

Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
Kurcze, no... Ostatnia część, w którą grałem, to piątałka.
W szóstkę chętnie bym pograł, w siódemkę jak wyjdzie również, ale ostatnio bardzo się przerzuciłem na konsolowe gry i jakoś tak mi uciekło.
Ale z tego co widziałem, siódemeczka obiecuje dość konkretny klimat i scenariusz, a wady może poprawią, bo pamiętam że też tam parę zgrzytów gdzieś dopatrzyłem, ale teraz nie pamiętam już nawet jakich. ;]

Arcylisz
Awatar użytkownika
Są już wszystkie frakcje, można popatrzeć na jednostki i ich zdolności, miasta, jest też opis i cechy każdego zamku. :) Co sądzicie? :D Mi się wszystkie podobają, są zróżnicowane, ale wydają się być dobrze zbalansowane. I do Lochu powracają troglodyci! <3 Po raz kolejny, jaram się.
Choć mimo wszystko w dalszym ciągu płaczę za dawnym podziałem jednostek na poziomy...

Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
Slay, rzuć jakimiś materiałami dla leniwych. :D
Mega, że troglodyci wracają! Mam ogromny sentyment do tej jednostki! :D
Fajnie, że wracają do korzeni. ^^

Arcylisz
Awatar użytkownika
XDDDD Zapomniałem wrzucić linka. xD Sorry. :D
https://mmh7.ubi.com/pl/blog - tu jest stronka, wszystkie frakcje są na pomarańczowym pasku. :) Można wejść, poczytać, popaczeć. Jak klikniecie na jednostkę, to Was przeniesie do innego widoku, z animacją ataku i opisem. :)
Aha, no faktycznie, że jest to trochę powrót do korzeni... umiejętności będzie można wybierać z drzewka - jak to miało miejsce w szóstce - ale będzie też opcja losowości, jak to było zawsze. :)

Rycerz
*paczy*
Hmm... Cóż, nie zapowiada się toto na grę, która przekonałaby mnie do HoMM. Co tu jeszcze... Wątpię, żeby modele jednostek pokazane na tej stronie rzeczywiście tak wyglądały, jeśli chodzi o oprawę graficzną. Z tego co wiem, giera powstaje na trochę już leciwym Unreal Engine 3, więc... no.
Fajnie, że nie kopiują powszechnego błędu, lecz nazywają Licza poprawnie (nie "Lisz").
Obrazki jednostek bardzo nierówne, jedne świetne, inne takie meh.
CZEMU ZNOWU TE CHĘDOŻONE KWADRATY. No. Bardzo nie lubię ich w grach tego typu i już. xD
Styl graficzny. Bardzo nierówny i bardzo niespójny. Na niektórych screenach wygląda świetnie, na innych jest pomieszanie z poplątaniem. Ale oceniał nie będę, bo oglądałem zrzuty z wersji alfa.
Ogólnie - nie jaram się.

Walić to, wracam do Disciples II i Age of Wonders III. ;D HoMM VII może sprawdzę, ale raczej z ciekawości, czy miałem rację.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa UTC+1godz.