Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 16 sie 2018, 11:38

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sylwester/Nowy Rok - 2014/2015 - Refleksje/Życzenia+Postanowienia Noworoczne
Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
Niektórzy już moje widzieli na FB, ale pomyślałem, że kto chce, niech doda własne przemyślenia. :) Nie muszą być takie długie jak moje, ale tekst ten zamieszczam tutaj, gdyż te życzenia dotyczą również Was, moi Drodzy Bestiariumowicze i Bestiariumowiczkowianeczki. ;]

Panie i Panowie!
Ci którzy idą gdzieś na zabawę i ci, którzy zostają w domach. :)

Choć w Wigilię wysyłałem niektórym znajomym życzenia bezpośrednie (aczkolwiek nie wszystkim, bo skleroza się broni a czasu miałem mało, więc nie czujcie się urażeni, jeśli takowych nie dostaliście - najwyraźniej nie miałem ostatnio okazji z Wami pogadać), na Sylwestra wszyscy znajdą tu życzenia bardziej ogólne. :)
Ot, dla wszystkich ludzi, którzy mają ze mną styczność. :)
Oczywiście jak ktoś już napisze do mnie, to życzenia dostanie bardziej dostosowane do siebie, więc nie bójcie się, że Was oleję. :D
Zatem...

Nie dzieląc Was na mniej lub bardziej drogich mi znajomych,
Wszystkim Wam życzę na początek takiej zabawy, jaką sobie zaplanowaliście na dzisiejszy dzień. Niektórzy z Was chcą przeżyć najlepszego Sylwestra w życiu, więc tak niech też będzie. :) Inni chcą go spędzić w spokojnym rodzinnym gronie, zatem i tego niech im nie zabraknie. Niektórzy chcą po prostu świętego spokoju, cóż, życzę równie spokojnych sąsiadów, lub takich których nie stać było na hukowe. :P
A w Nowym Roku za to życzę, żeby ten nie skąpił Wam sukcesów, czy to na tle osobistym, czy też w zakresie kariery, twórczości. A poza sukcesami to wiadomo, miłości i hajsów, bo na tych dwóch rzeczach świat nasz nie od dziś stoi. ;) A przede wszystkim szczęścia, bo wiadomo, nie bez powodu życzy się Szczęśliwego Nowego Roku, którego życzę Wam i ja tu i teraz! :)

A dla wytrwałych chwila refleksji. Ci mniej wytrwali mogą już iść się bawić. :P
Spoiler:
2014. Ten rok był jaki chciał, czasami miałem wrażenie, że nie mam (i nie mam jak mieć) nad nim kontroli.
W tym roku przeżyłem wiele emocji i wiele interakcji.
Odczułem emocjonalny mini-chaos (mini, mini, bo aż tak mnie to z nóg nie zwaliło, żeby pozostało jakieś piętno) wiedziony przez różne dylematy i wyzwania, przeżyłem rozstanie, parę zastoi twórczych, poznałem wielu ciekawych i kilku zarąbistych ludzi, przeżyłem parę zauroczeń, po czym przypomniałem sobie jak rozróżniać zauroczenia od zwykłego instynktu, nauczyłem się kontrolować to co mówię i to czego nie mówię, a w międzyczasie rozpocząłem korekcję własnej codzienności.
Jak już wspomniałem, przez ostatnie pół roku poznałem wielu świetnych ludzi, odwiedziłem wiele odległych mi dotychczas miejsc i widziałem wiele ciekawych rzeczy bawiąc się przy tym niezmiernie dobrze. Niezmiernie satysfakcjonująco miejscami.
Niektórych ludzi poznałem na parę chwil, kontakt z innymi zaś ciągnie się po dziś dzień i oby tak zostało jak najdłużej, ale każde spotkanie miało dla mnie swoją wagę.
Po trzech latach poprzedniego, teraz nie będę starał się o kolejny związek, przynajmniej przez jakiś czas. Może za dwa lub trzy miesiące, a może coś mi odbije i za dwa lub trzy tygodnie, zdecyduję się zmienić zdanie i spojrzeć na kogoś pod innym kątem niż dotychczas.

W ten sylwestrowy jedyny i ostatni w roku dzień zamierzam ostatni raz spojrzeć przez ramię na upływający dziś rok i zastanowić się nad tym co zrobiłem źle, nie żałując niczego i nie zastanawiając się co mołem zrobić lepiej, bo albo nie zrobię tego wcale, albo bez takich rozkmin zrobię to lepiej niosąc w pamięci własne błędy.
W tym Nowym roku...
Spoiler:
...zamierzam wrócić do treningu, bo choć odkąd przeprowadziłem się do Poznania miałem parę mniej lub bardziej udanych prób, to obecnie ostatnia z tych prób nie przetrwała.
W tym Nowym roku zamierzam wrócić do codziennego tworzenia, czy to pisemnego, czy też rysunkowego.
W tym Nowym roku zamierzam, heh, nauczyć się gotować, choć niektórzy z Was przyznają, że robię zajebiste tosty. :P
W tym Nowym roku zamierzam na sam początek znaleźć nową pracę i nigdy więcej nie wrócić do pracy na infolinii, czy to przychodzącej, czy też wychodzącej.
W tym Nowym roku zamierzam również zacząć oszczędzać bardziej efektywnie, niż miało to miejsce dotychczas, na przestrzeni wielu, wielu prób. :P
W tym Nowym roku zamierzam częściej używać języka angielskiego, gdyż tempo degradacji języka obcego jest zastraszające.
W tym Nowym roku zamierzam uśmiechać się co najmniej tyle co w ubiegłym, bo uśmiech jest zaraźliwy, a ja chwalę sobie to, że otaczają mnie zarażeni uśmiechem ludzie, lub tacy co sami go rozsiewają. :)
W tym Nowym roku zamierzam w ciągu dalszym mieć czas dla przyjaciół i dla rodziny, a dla niektórych trochę więcej niż dotychczas.
W tym Nowym roku życzę Wam wszystkim spełnienia marzeń i dokonania tego, czego dokonać pragniecie, lecz czasem brakuje Wam sił lub motywacji.
Wszystkiego co dla Was najlepsze!

Pozdrawiam,
Dragu :)

Tytuł: Re: Sylwester/Nowy Rok - 2014/2015 - Refleksje/Życzenia+Postanowienia Noworoczne
Rycerz
Awatar użytkownika
Reputacja: 20
No cóż. Bardzo ładne podsumowanie i widać, że sporo potrafisz zauważyć.

2014 rok w mojej drewnianej pamięci był taki dość... spokojny
-miałam wiele wzlotów i upadków
-poznałam kilku wspaniałych ludzi, z którymi nie chcę stracić kontaktu
-coraz więcej ludzi poznaje mnie...co robi się lekko...cóż...straszne
-udało mi się zdać maturę i dostać na studia. Może nie tam, gdzie chciałam, ale jednak
-powiększyły się moje horyzonty podróżnicze, gdyż zaczęłam częściej wyjeżdżać na północ Polski, a nie zamykać się tylko na obręb Śląska i Małopolski
-zmniejszyła się moja krytyka dotycząca mej drewnianej osoby, co chyba jest na plus

Postanowienia? Hmmm cóż... takowych staram się unikać, gdyż zazwyczaj nic nie wychodzi
-W tym roku mam zamiar ciut więcej czasu poświęcić na rysowanie, pisanie swoich pomysłów (pod presją! Ludzie proszo, to spróbuję...), nagrywanie różnorakich coverów
-W tym roku muszę ciut więcej koncentrować się na nauce, bo to już nie są przelewki i lepiej jednak zdawać
-W tym roku mam zamiar znów jak najwięcej pomagać w organizacji konwentów, tworzyć atrakcje, być helperem/gżdaczem
-W tym roku chciałabym znów ruszyć z jakimś radiowym projektem (najlepiej jakby to było BestRadio, które tak planujemy...)
-W tym roku chcę ruszyć trochę więcej serii anime niż zazwyczaj
-W tym roku chciałabym uspokoić swoją psychikę i móc mówić wprost co mam do powiedzenia (nie żebym teraz miała z tym problem, ale jednak zbyt dużo myśli męczy... :D).
-W tym roku chciałabym poznać jak najwięcej ludków z Besta, bym przestała się czuć tutaj jak alien xD

Tytuł: Re: Sylwester/Nowy Rok - 2014/2015 - Refleksje/Życzenia+Postanowienia Noworoczne
Administrator
Awatar użytkownika
"-W tym roku mam zamiar ciut więcej czasu poświęcić na rysowanie, pisanie swoich pomysłów (pod presją! Ludzie proszo, to spróbuję...),"

Hehehehehe. :smile:

"-W tym roku chciałabym znów ruszyć z jakimś radiowym projektem (najlepiej jakby to było BestRadio, które tak planujemy...)"

Też mam taką nadzieję.
Myślę, że najpóźniej zaczniemy coś działać w tym kierunku jak Ingvi nie będzie miał takiego zapierniczu przy Nawii (jak wrócę dziś do mieszkania, to muszę poodpisywać wreszcie w tematach...) i zostanie tylko praca nad Księgą Bestiarium.
Bo faktem pozostaje, iż ja też marzę sobie takie radyjko u Nas na forum mieć. :D

"No cóż. Bardzo ładne podsumowanie i widać, że sporo potrafisz zauważyć. "

Się wie! Ja tylko udaję, że niektórych rzeczy nie widzę. :P Ale dzięki. ;]

Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
Reputacja: 35
No, to i ja może tu coś skrobnę... Bo w sumie to późno, ale Szczęśliwego Nowego Roku! :D Hehe. ;-)

Co do ubiegłego roku, to sądzę, że to był jeden z najlepszych, w większości przynajmniej. Przeprowadzka, studia i Darohan (xD) uczynili (czy jak to tam odmienić) mnie szczęśliwą i serio czułam że jestem na swoim miejscu. Fakt że potem zaczęłam się strasznie lenić, czego żałuję, i wogle... Ale nieważne. Ważne, że po trudnym okresie gimnazjum i liceum, w końcu nastał czas, kiedy długi czas już nie zdarzyło mi się ryczeć bez powodu xD Także no. Pomijając głupią sytuację rodzinną, problemy zdrowotne mamy i rozpoczęcie zupełnie nowego życia pod wieloma względami, było całkiem nieźle.

A co zamierzam? Jak to Deśś napisała, wiadomo, pewnie żadnego postanowienia nie dotrzymam, ale serio chciałabym podszkolić się w pisaniu i malowaniu. Chciałabym zdać :D Nieważne z jakim wynikiem, ale żeby było wystarczająco. Chciałabym w wakacje zarobić sobie na nowego kompa i pograć w Wiedźmina <3 Ale co najważniejsze, chciałabym się mniej przejmować xD Dużo osób mi mówiło, że za bardzo się wszystkim przejmuję, ale ja chyba inaczej nie potrafię xD Metal ostatnio z kolei mi powiedział, że mam za dobre serce, ale moim postanowieniem jest również to, żeby było jeszcze bardziej dobre. Nawet jeśli nie otrzymam tyle dobroci, ile jej oddałam, to samo jej dawanie, przynosi szczęście. Uważam, że im więcej się jej oddaje i jeśli jest to szczere, to więcej jej zostaje. Także no. Takie refleksje... :D

Dragu! :D Mam dla ciebie radę, co do oszczędzania. Całkiem dobrym pomysłem jest otwarte konto oszczędnościowe, sama takie mam od niedawna, ale uważam że to całkiem dobry pomysł. W ING mają całkiem niezłą opcję Smart Saver, możesz poczytać i ogarnąć :) Nie że to jakaś reklama, tylko po prostu dobra rada od siostrzyczki :D

Administrator
Awatar użytkownika
"serio czułam że jestem na swoim miejscu."
Też tak miałem na studiach, choć miałem dobrą paczkę w technikum. :)

"Dużo osób mi mówiło, że za bardzo się wszystkim przejmuję"
:smile:

"mam za dobre serce, ale moim postanowieniem jest również to, żeby było jeszcze bardziej dobre."
Awww... :D Choć jak rzucasz te teksty na pożegnanie na CB, to dziwnie się to czyta, kontrast robisz jak stary telewizor. xD
A tak serio, Draghan, pilnuj jej żeby sobie tą dobrocią krzywdy nie zrobiła. Serio. Oszczędź jej tego, czego niektórzy z Nas doświadczyli. :P

"Dragu! :D Mam dla ciebie radę, co do oszczędzania."
Serdecznie dziękuję. ^^
Ale jednak chcę oprzeć swoje oszczędzanie na własnej mentalnej sile woli.

"w sumie to późno, ale Szczęśliwego Nowego Roku!"
I Tobie również. :smile:

Administrator
Awatar użytkownika
Styczeń minął.
Jak Wam idzie z postanowieniami na rok 2018? :D

Rycerz
Awatar użytkownika
Reputacja: 20
Wciąż w toku. Regularnie uczę się angielskiego i japońskiego, wróciłam do rysowania, ćwiczenia też poszły do przodu aczkolwiek ostatnia choroba mnie nieco unieruchomiła pod tym względem. Z postanowień zostało wreszcie ogarnąć skierowania do lekarzy specjalistów i będzie wszystko kompletne.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.