Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 18 lip 2018, 23:07

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: -2
Transmetropolitan!
Serio, rewelacja. W dalszej przyszłości, acz niekoniecznie wgl, planuję wydziarać sobie symbol tranzientów, to o czymś świadczy xd

Tytuł:
Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
Reputacja: 0
Polecam stare komiksy Parowskiego o świecie Wiedźmina. Trudno dostępne, ale jak już dorwiecie, to nie będziecie potrafili się oderwać. :)

Tytuł:
Wędrowiec
Awatar użytkownika
Nowy komiks "Planetoid" polecam, wyszło dopiero chyba 9 zeszytów, ale uniwersum w jakim się akcja rozgrywa jest prześwietne :D i oczywiście nasz swojski "BIAŁY ORZEŁ"! z kategorii, komiks z jajem polecam "Teh Gladiators", praktycznie non stop płacze się ze śmiechu :P

Tytuł:
Pisarz
Awatar użytkownika
Ofkoz w dzieciństwie byłam i jestem nadal zagorzałą fanką Asteriksa, ale o oczywistościach się nie mówi. :P
Tutaj więc polecę komiks Kaznodzieja - totalnie niesamowita i genialna opowieść o duchownym obdarzonym darem Słowa, który... no, ma dziwnych znajomych i jeszcze dziwniejsze problemy, a wszystko w patriotyczno-religijnym sosie, ale podanym w taki sposób, że człowiek to chłonie niemal przez osmozę. :D

Nah, naprawdę, genialny komiks, piękna, staranna kreska, doskonały humor. Garth Ennis. Gdzieś na blogu o tym pisałam w większych szczegółach - nie linkuję, żeby nie robić tak bezczelnej autoreklamy. ;)

- Vin, The Magnificent Seven -

Tytuł: Re: Jakie komiksy czytacie i jakie polecacie
Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
Ogólnie to Garfielda wszystkie, dosłownie WSZYSTKIE komiksy są darmowo dostępne na oficjalnej stronie i codziennie nowe się pojawiają. :D

Rycerz
Reputacja: 10
Ostatnio, po małym riserczu, wziąłem się za Batmana: Year One. W sumie to fakt w moim nerdowskim życiu przełomowy, jako że to pierwszy przeczytany przeze mnie komiks. xD Nie mam pojęcia, jakie jest zazwyczaj tempo czytania komiksów, ale wydaje mi się, że skończyłem go bardzo szybko: dwa-trzy naprawdę krótkie podejścia. Od razu mówię, że niestety, ale - czytałem na telefonie. Na początku dziwne to było uczucie, ale da się przyzwyczaić.
Co do fabuły, to rewelacji nie ma, bo tę historię zna każdy. Ale w sumie tak miało być, ten komiks w założeniu miał w jasny sposób ustalić i przedstawić kanoniczne początki Batmana, żeby każdy wiedział co i jak bez sięgania po bardzo stary pierwowzór. Niemniej jednak, fabuła nadal się broni. Szczególnie spodobał mi się wątek Gordona, kiedy przybywa do Gotham i odkrywa, jak przesiąknięte korupcją i zepsute jest to miasto. Fajnie przedstawiona jest jego błyskawiczna przemiana, gdzie z naiwnego i praworządnego funkcjonariusza zmienia się w prawdziwego badassa.
Początkowe akcje Batmana także mi się spodobały. Bardzo dobre były momenty, kiedy myślał, że już jest gotowy by zwalczać bandziorów, po czym popełnia jakiś błąd i giną ludzie.
Co do oprawy graficznej, to za bardzo nie mam co gadać, skoro komiksów ledwo kilka w życiu widziałem. Perfekcyjnie narysowane toto pewnie nie jest, ale klimat trzyma, a to jest najważniejsze.
Ogólnie: bardzo na plus i już powoli szukam, co wziąć tym razem na celownik. Myślałem o "The Man Who Laughs". Jak myślicie, dobry wybór?

A póki co chyba zrobię małą przerwę od Batmana i chyba wezmę się za Sin City. Fabułę niby znam z filmów, ale komiks ma mistrzowskie i mega klimatyczne rysunki, które mnie ostatecznie przekonały.

Jeśli czytacie/czytaliście ostatnio jakieś komiksy, to piszcie koniecznie, rekomendacji z pierwszej ręki nigdy za wiele. :D

Administrator
Awatar użytkownika
The Man who Laughs bodajże jest powiązany z Year One i podobno godny polecenia, więc śmiało. :D The Killing Joke możesz też, niedługo chyba animację mu robią.

Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
Reputacja: 35
Ja też sobie planuję rozpocząć czytanie komiksów :) Chciałam zacząć od Marvela, bo lubię filmy, więc zachęciły mnie do ogarnięcia komiksów. No i na pewnej fejsbukowej grupie o fantastyce dowiedziałam się, że w Gdańsku istnieje jeden z największych zbiorów komiksów :) Co dziwne, bo biblioteka miejsca w katalogu internetowym ma tylko kilka pozycji. No i zostaje jeszcze dołączenie do Gdańskiego Klubu Fantastyki, o czym już od dawna myślałam. Mimo że Dragon odradzał, bo ponoć nic tam się nie dzieje. Ale przynajmniej będę miała dostep do biblioteki i gier planszowych :)
Bo jakbym miała je wszystkie kupować, no to dzięki bardzo. Może jak mi się spodoba to znajdę jakieś fajne miejsca, gdzie mogę kupić nawet używane, albo coś w ten deseń. Nie będę kupować kota w worku :)
Polecono mi zacząć od bohatera, którego lubię. Bo jakbym miała ogarnąć całego Marvela, to życia by mi nie starczyło czy coś. No i wybrałam sobie X-menów, bo jakoś najbardziej ich lubię :) Potem może jakiś Kapitan Ameryka czy coś. Ale DC w sumie też lubię. Batman i te sprawy. Także no. Zobaczymy jak to wyjdzie. :)

Administrator
Awatar użytkownika
Ja z kolei ostatnio pomyślałem, że chyba przerzucę się z animców na mangi, bo nie do końca mam na anime czas.
Bleach się skończył, Naruto się skończył (choć jest Boruto, ale na szczęście chapter wychodzi co kilka tygodni), Fairy Tail się kończy.
Teraz czytam One Piece, Dragon Ball Super, Boruto, Fairy Tail, a w kolejce na pewno czeka Akame Ga Kill, ciekawi mnie coraz bardziej My Hero Academia (czy tam Macademia, Olinek poratuj xD), a w planach jeszcze mam ciąg dalszy Toriko po anime i GTO Shonan Days, czy jakoś tak. :D

Rycerz
Awatar użytkownika
Reputacja: 20
Wiem, że to może brzmieć dziwnie. Tym bardziej ode mnie, osoby, która hejci fandom yaoistek (of course nie fanek yaoi), ale...
Znalazłam pewien oneshot:
-"yaoi"
-fabularnie związany z Shingeki no Kyoujin.

Wiem, że fani SnK mogliby mnie zabić, ale... Doujin nazywa się "Wherever" i o dziwo jest na tyle uroczy, że aż nie poczułam zbytniej odrazy. Nie jest to historia o pedałkach, które lubią się zapychać albo mówią jak się bardzo kochają dając tony buziaczków.
Nie jest to dziwna seria odnośnie bezpośrednich problemów ze swoją orientacją, jakie dostajemy w większości opowiadań tego typu.
Mamy tutaj historię przyjaźni. Może trochę bardziej ocierającą się o miłość, ale jednak jest dość miła w odbiorze...

...albo to ze mną jest coś nie tak.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.