Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 18 lip 2018, 23:08

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Muzyka] Nasze Playlisty
Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
Na wstępie pragnę zaznaczyć, że prawdopodobnie istnieje temat, który zakrawa o to, jakich utworów lubimy słuchać, ale stwierdziłem, że spróbujemy zrobić coś nowego, konkretnie o naszych playlistach (bo nie musi być jedna).

Dajemy przykładową listę utworów i podkreślamy takie rzeczy jak: w jakich sytuacjach słuchamy takowej, dlaczego dany utwór trafił na tę playlistę, itp.
Argumenty typu "bo lubię" w kwestii utworów są również akceptowalne. :D
Sam muszę zrobić mały update swojej głównej playlisty, więc trochę mi to zajmie, a jednak pomysł chciałem zapisać, więc macie pierwszeństwo. :D

Jeśli zastanawiacie się jak to sklecić, możecie swoją playlistę przedstawić w następujący sposób:

Nazwa - gdzie/kiedy/po co jej słucham
- wykonawca - utwór - bo lubię.
- wykonawca - utwór - te riffy...
(ewentualnie)Top 3/5/10

Jeśli nie chcecie czegoś wspomnieć i pominiecie, nikt się nie dowie. :D
Zapraszam do dzielenia się swoimi gustami muzycznymi w dalszym ciągu. :)

Tytuł: Re: [Muzyka] Nasze Playlisty
Arcylisz
Awatar użytkownika
Reputacja: 14
Uuu, najs.
Podejmuję ostatnio jakieś próby tworzenia playlist, jak coś ruszy, to dam znać. :D
Na razie zarzucę top 10 (inb4 tworzenie topek w wieku 17 lat XD - zdaję sobie sprawę, że nawet za rok może to wyglądać kompletnie inaczej), którą planuję rozszerzyć do setki, ale ciągle w czymś zmieniam zdanie. xd Tak więc na dzień dzisiejszy:
10 Tzu Sing - 4 Floors Of Whores - Od tego cudeńka zaczęła się moja fascynacja techno. Przepiękny, bezkompromisowy, brutalny, wiercący w bebechach industrial.
9 Kanye West - Dark Fantasy - sam się temu dziwię, ale to nie POWER, nie All Of The Lights czy Runaway, ale właśnie otwarcie "My Beautiful Dark Twisted Fantasy" podoba mi się najbardziej. Ten moment, gdy po cudownym pianinie i chórze wchodzi bit - niesamowity. [nie ma wersji albumowej na yt, szkoda, bo ta jest trochę meh xd]
8 The Knife - Pass This On I'm in love with your brother... Karin Dreijer Andersson to kobieta-midas i ten fenomen to coś więcej niż jej niesamowity głos, bo WSZYSTKO co robi, to czyste złoto - Fever Ray, The Knife, a i przecież najlepsze piosenki Royksopp to te, w których śpiewa. Składam pokłony i wsiąkam, jak zawsze, w tę wyśmienitą synthpopową balladę.
7 Radiohead - How To Disappear Completely - najpiękniejsze brzmienie gitary akustycznej w historii. Rozrywa mi serce.
6 Spiritualized - Ladies And Gentlemen We Are Floating In Space - Równoległe ścieżki wokalne i te rozpływające się gitary sprawiają, że odpływam przy każdym przesłuchaniu.
5 Portishead - We Carry On - Przygniata mnie ten depresyjny smutek, mrok, groza - wszystko mistrzowsko wymieszane, a cudownie niesymetryczny wokal Beth Gibbons dopełnia dzieła. Boskie.
4 LCD Soundsystem - Dance Yrself Clean - Jeśli wszyscy święci faktycznie balują w niebie, to robią to do dźwięków LCD Soundsystem. To co tam się wyrabia przy "It's your show" to jeden z najpiękniejszych momentów w historii elektroniki i jak dla mnie niemal mistyczne przeżycie. XD
3 Kylie Minogue - Can't get you out of my head - Tytuł oddaje to co mam do powiedzenia nt. tej piosenki. Przesłuchana setki razy, a za każdym razem porywa mnie tak jak za pierwszym razem.
2 Deerhunter - Twilight At Carbon Lake - Melancholijna, rozmarzona, słodko-gorzka oda do smutku uderzająca w moje najczulsze punkty. I ten moment gdy wchodzą gitary...
And the winner is
1 Björk - Pagan Poetry - Idealna. Cokolwiek bym nie napisał, zabrzmi albo zbyt banalnie, albo zbyt pretensjonalnie. XD Emocjonalność i doskonałość na każdym poziomie rzuca mnie na łopatki.

Wędrowiec
Awatar użytkownika
Reputacja: 1
Uprzedzam, że lecę z totalnie mainsteamowym top 5 xD tak na zasadzie "ej, lubię ten utwór! Chyba będę go męczyć przez kolejny miesiąc w kółko." Także głównie typowo radiowe piosenki ;u;.

Nr.1 Katy Perry - Chained to the rythm - pierwsze co mnie przyciągnęło do tej piosenki to makijaż wokalistki. A potem przyjrzałam się historii w teledysku, bardzo ładnie pasuje do słów, a przy okazji rytm tej piosenki... no po prostu wciąga. Fajnie się do tego tańczy.^^
Nr.2 Lady Gaga - Born This Way - no cóż... według tejże piosenki wszyscy jesteśmy doskonali, więc jak tu nie przyjąć takiego komplementu. C:
Nr.3 Ed Sheeran - Shape of you - Ta piosenka do mnie mówi "Tańcz bejbe!" "Śpiewaj kotku!" Nie umiem odmówić. XD :megusta:
Nr.4 Clean Bandit - Rockabye - jak wyżej.
Nr.5 One Republic - Counting Stars - po prostu uwielbiam to śpiewać. Jest w niej coś takiego co sprawia, że naprawdę mogę molestować replay w nieskończoność.
Dziękuję ślicznie za uwagę. ^^

Obywatel
Awatar użytkownika
Reputacja: 0
Mam zdecydowanie za dużo ulubionych piosenek... ale postaram się wybrać po jednej z każdego zespołu :D
Oto moje Top 10
1. Sleeping With Sirens - Gold - (Najlepiej brzmi w wersji live, akustycznej ;) ) strasznie podoba mi się tekst tej piosenki, a sama melodia i głos wokalisty sprawia, że uśmiech pojawia się na mojej twarzy.
2. All Time Low - For Baltimore - Uwielbiam śpiewać tą piosenkę, podoba mi się, że jest mieszanką spokojnej akustycznej melodii i bardziej energicznych brzmień ;^^
3. You Me At Six - Give - Kiedy słucham wersji live tej piosenki to aż mam ciarki, oczywiście przez niesamowity głos wokalisty :D
4. Asking Alexandria - A Prophecy - coś nieco mocniejszego :D podoba mi się to, że tekst piosenki przedstawia jakąś historię, a wokal i brzmienie instrumentów mają w sobie tyle emocji ^^ tą piosenkę też bardzo lubię śpiewać
5. Bring Me The Horizon - Sleepwalking - aż ciężko wytłumaczyć... po prostu przemawia do mnie ta piosenka, zamykam oczy i czuję jak mi wszystko dudni w środku.
6. Twenty One Pilots - Car Radio - emocje, emocje i jeszcze raz emocje... nawet czytałam znaczenie tekstu i podoba mi się ile sensu w sobie ma ta piosenka, opowiada o przeżyciach wokalisty.
7. My Chemical Romance - Welcome To The Black Parade - przy tej piosence wszelkie komentarze nie mają sensu, po prostu :D, kto zna ten wie.
8. A Day To Remember - All I Want - kolejna piosenka, która chwyta mnie za serduszko :) oprócz samej piosenki i tekstu podoba mi się również teledysk.
9. Thirty Seconds To Mars - The Kill (Bury Me) - dosłownie wszystko, od melodii, poprzez tekst, do głosu wokalisty, mam też jakąś słabość do piosenek granych "na trzy" :D
10. Ben Bruce - Someone, somewhere - Jest to piosenka zespołu Asking Alexandria, ale bardziej podoba mi się właśnie ta wersja, śpiewana przez gitarzystę, jest po prostu kolejna piosenka, która po prostu do mnie przemawia, uwielbiam jej tekst, uwielbiam ją śpiewać, wersja akustyczna tylko to wzmacnia
Dziękuję za uwagę ;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.