Dzisiaj nastolatki żyją stale w otoczeniu technologii, nawet jeśli młodsze pokolenie może jej nie dostrzec, technologia wywarła wpływ na cały świat. Powszechne zastosowanie technologii cyfrowej w przemyśle muzycznym pozwoliło konsumentom na ekonomiczne odtwarzanie cyfrowych wersji utworów chronionych prawem autorskim za pomocą wielu programów i stron internetowych.

Wzrost liczby pobrań i wymiany muzyki spowodował spadek sprzedaży muzyki od końca lat 90. Technologie informacyjne i komunikacyjne, a zwłaszcza Internet, zmieniły logikę konsumpcji i proces. produkcja muzyczna.

Jednym z największych wyzwań dla przemysłu muzycznego było zmierzenie się z wynalazkiem pliku MP3. Ta dokumentacja powstała w latach 1996–1999 i od tego czasu piractwo nabiera coraz większego znaczenia. Plik MP3 pozwala zapisywać pliki na komputerach i udostępniać muzykę każdemu na świecie.

Ponadto YouTube, trzecia najczęściej odwiedzana witryna na świecie po Google i Facebook, obsługuje 100 godzin filmów co minutę. Jednym z ważnych faktów, o których należy pamiętać, jest fakt, że YouTube płaci za artystów i wytwórnie muzyczne. Mamy też inne kanały, takie jak Vevo.

28 kwietnia 2003 r. Apple uruchomił sklep iTunes Store. Sklep iTunes Store, który ma ponad 500 milionów użytkowników w 119 krajach, ma ponad 25 miliardów utworów. Dziś artyści w pełni wykorzystują swoje pieniądze, odwiedzając i sprzedając muzykę w iTunes.

Chociaż technologia cyfrowa wywarła zły wpływ na przemysł muzyczny, pojawiły się nowe urządzenia, które pomogły branży muzycznej. Dzisiaj przemysł kwitnie, dzięki konkurencji stworzonej przez Spotify lub nawet SoundCloud, która pozwala wyświetlać muzykę i chronić prawa autorskie za darmo lub po bardzo niskiej cenie.

Rozrywka jest popularnym narzędziem od ponad dekady wśród popularnych muzyków na scenie centralnej o nazwiskach takich jak Curtis James Jackson, urodzony w 50 Cent, Christopher George Latore Wallace, The Notorious BI G, urodzony w Darryl Mc Daniels, urodzony w DM C, Tupac Shakur. , L. Cool J, urodzony James Todd Smith i wielu wybitnych muzyków zagranicznych, którzy naprawdę pokazali światu, na czym polega muzyka.

Inspirują młodych i bliskich artystów do podstaw muzyki i potrzeby postrzegania muzyki nie tylko jako kariery, ale także jako czegoś, co łagodzi stres i ożywia duszę. Przemysł rozrywkowy podbił umysły społeczeństwa, promując sztukę, kulturę, a następnie styl życia.

Celine Dion

Wśród nich godna uwagi jest Celine Dion, kanadyjska piosenkarka, która urodziła się 30 marca 1968 r. W dużej rodzinie w Charlemagne w Quebecu. Międzynarodowe uznanie zdobył w latach 80., wygrywając zarówno Światowy Festiwal Piosenki Ludowej Yamaha, jak i Konkurs Piosenki Eurowizji z 1988 r., W którym reprezentował Szwajcarię. Wydał kilka albumów angielskich wraz z dodatkowymi albumami francuskimi.

Micheal Jackson

Mamy też amerykańską piosenkarkę Micheal Joseph Jackson, autorkę tekstów i tancerza, który był jednym z najpopularniejszych artystów na świecie i był najlepiej sprzedającym się artystą muzycznym w roku jego śmierci. Urodził się 29 sierpnia 1958 r.

Dzisiaj, wraz z napływem różnych artystów i modernizacją, rozrywka nabrała nowego wymiaru dzięki większej liczbie kin, otwartych pokazów, rozrywki w centrach handlowych, parków rozrywki, w których wybitni muzycy zachwycają publiczność dla zabawy. -se. W dzisiejszych czasach stało się bardziej konkurencyjne, ponieważ wszyscy artyści starają się sprostać oczekiwaniom, aby zdobyć dużą publiczność w porównaniu do dawnych czasów, kiedy konkurencja jest na najniższym poziomie, ponieważ artyści inspirują i zaszczepiają moralność w umysłach społeczeństwa.

Podsumowując, technologia cyfrowa wywarła wielki wpływ na przemysł muzyczny, a biorąc pod uwagę ogromny wkład w branżę, możemy wywnioskować wśród wad, że dzięki technologii cyfrowej muzyka jest dostępna dla zwykłych ludzi bez żadnych kosztów. , dzięki czemu mają dostęp do muzyki każdego dnia i o każdej porze