Przemysł

Wyjaśnij ubezpieczenie branży motocyklowej i klientowi

By 17 lipca 2020 No Comments

Jeśli posiadasz, jeździsz na motocyklach lub je sprzedajesz, musisz dowiedzieć się o ubezpieczeniu ochronnym.

Producenci i dystrybutorzy, a także sami kierowcy, muszą zdawać sobie sprawę z związanego z nimi ryzyka i uzyskać dostosowane do ich potrzeb ubezpieczenie, które chroni ich przed zmiennymi. Ten przegląd uprości podstawy niezależnej grupy ubezpieczeń.

Ubezpieczenie motocykla właściciela i rowerzysty

Generalnie większość planów odpowiedzialności cywilnej nie obejmuje ubezpieczenia motocyklowego. Z tego powodu ochrona ubezpieczeniowa jest wymagana wyraźnie w przypadku motocykli, skuterów, motocykli i tym podobnych dla osób, które je posiadają i jeżdżą. Ubezpieczenie chroni właściciela lub operatora przed odpowiedzialnością w przypadku odniesienia obrażeń ciała lub uszkodzenia mienia osoby trzeciej. W większości przypadków firmy ubezpieczeniowe, które zapewniają ubezpieczenie motocykla, obejmują ubezpieczenie od szkód fizycznych od pożaru, kradzieży, polisy kompleksowe i kolizyjne. Powiązane notowania są zwykle określane na podstawie centymetrów sześciennych pojemności skokowej silnika.

Firmy oferujące ubezpieczenie motocykla polecają również ubezpieczenie nieubezpieczonych motocyklistów jako dodatkowe zabezpieczenie polisy OC. Są tacy, którzy przedstawiają możliwość opłacenia kosztów leczenia, a także ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej pasażerów.

Ubezpieczenia i produkcja motocykli i motocykli na zamówienie

W związku z rosnącą popularnością customizacji motocykli, wiele firm ma do czynienia z oryginalnymi detalami, modyfikacjami ramy i wariacjami silnika. To oczywiście nadaje się do różnych form wyświetlania odpowiedzialności dla projektantów, producentów, producentów i producentów rowerów na zamówienie oraz warsztatów naprawczych lub motocyklowych.

Powiązane zasady obejmują następujący zakres:

• Ogólne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

• Zakres produktów i zakończone operacje

• Ubezpieczenie od odpowiedzialności prawnej serwisantów

• Komercyjne ubezpieczenie mienia osobistego, które obejmuje ochronę przed kradzieżą

Ubezpieczenie sprzedawców motocykli i motocykli

Ten rodzaj ubezpieczenia jest zwykle oferowany w zmodyfikowanej formie odpowiedzialności dealerów samochodowych: formie specjalnie dostosowanej do potrzeb dealera motocykli.

Istnieją dwa różne rodzaje ubezpieczenia:

1. Polityka, która obejmuje lokalne obowiązki w zakresie sprzedaży w odniesieniu do obsługi klienta lub naprawy motocykli.

2. Polityka, która obejmuje ochronę motocykli klientów na czas ich przechowywania w warsztacie dealera. Ten rodzaj planu jest podobny do polisy OC posiadacza warsztatu.

Dodatkowa polisa ubezpieczeniowa dealera od szkód fizycznych chroni przechowywane motocykle, które mają zostać sprzedane, i obejmuje ryzyko, takie jak pożar, kradzież, kolizje, wandalizm, zamieszki i inne określone rodzaje ryzyka.